26.03.2013

Dzień Otwarty AGH

5 kwietnia 2013 r. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie zaprasza wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w murach naszej uczelni. Tego dnia będziecie mogli poznać bliżej naszą ofertę kształcenia - kierunki i specjalizacje - dzięki którym można zdobyć atrakcyjną, dobrze płatną pracę. Szczegółowo opowiemy Wam o AGH i oprowadzimy Was po uczelni. Będziecie mogli również uzyskać wiele praktycznych informacji, m.in. o stypendiach socjalnych, naukowych oraz o wymianach zagranicznych.

Akademia Górniczo-Hutnicza jest jedną z najlepszych uczelni technicznych w Polsce i w Europie. O prestiżu naszej Alma Mater świadczą: jej historia i tradycje, baza naukowa, systematycznie udoskonalana oferta dydaktyczna, jak również bogata infrastruktura. Nasi studenci zdobywają wiedzę pod okiem wysoko wykwalifikowanej kadry naukowo-badawczej, a nowe umiejętności rozwijają w nowoczesnych laboratoriach oraz podczas praktyk i staży zagranicznych. Kształcenie inżynierów, uwzględniające potrzeby rynku pracy, to najważniejszy obok badań naukowych cel naszej działalności.

Uczelnia może poszczycić się wyjątkowym w skali kraju kampusem akademickim.  Wszystkie obiekty, w których prowadzone są zajęcia dydaktyczne, badania naukowe, jak również: administracja, organizacje studenckie, baza sportowo-rekreacyjna oraz baza mieszkaniowa skupione są w jednej dzielnicy Krakowa, tworząc integralną całość.

Miasteczko Studenckie AGH oferuje studentom 9 tys. miejsc w 20 domach studenckich. Warto dodać, że w obrębie – największego w Polsce – miasteczka studenckiego znajdują się m.in. basen, boiska sportowe, kluby studenckie oraz punkty handlowe, gastronomiczne i usługowe. Bliskość Krakowskich Błoń oraz Parku im. Henryka Jordana pozwala na aktywne spędzanie czasu w malowniczej, zielonej scenerii miasta.

AGH jest uczelnią przyjazną osobom niepełnosprawnym. Do ich potrzeb przystosowano windy, podjazdy, a także jeden z domów studenckich. Dodatkowe wsparcie zapewnia tłumacz języka migowego. Z myślą o rozwoju osób niepełnosprawnych prowadzone są również sekcje szermierki oraz koszykówki.

Dzięki specjalnym kursom „Roku zerowego” oraz platformie e-learningowej możliwe jest również wyrównanie zaległości z takich przedmiotów jak matematyka, chemia czy fizyka.

Studia w AGH to wszechstronny rozwój. Na naszej uczelni działa wiele różnorodnych organizacji, a działalność w nich jest doskonałą okazją, aby odkrywać swoje możliwości.

Ponadto lubimy również zaskakiwać! Ten element wpisał się w tradycje Dnia Otwartego AGH. Przekonacie się sami już 5 kwietnia br. Do zobaczenia w AGH!

Program Dnia Otwartego AGH 2013

9.30 - 9.55 – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej AGH

10.00 - 10.20 – Przywitanie uczestników przez prof. Andrzeja Tytko, Prorektora ds. Kształcenia AGH (Aula Główna AGH, pawilon A-0, I piętro)

10.20 - 10.50 - Prezentacja Uczelni (Aula Główna AGH, pawilon A-0, I piętro)