Wydarzenia w AGH

Wydział Energetyki i Paliw AGH oraz Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Krakowskiej zapraszają na 5. międzynarodową konferencję EFE 2024 – Energy Fuel and Environment. Wydarzenie odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2024 r. w AGH.

Celem wydarzenia jest podniesienie świadomości odnośnie interdyscyplinarnych wyzwań w obszarze paliw i energii, ze szczególnym naciskiem na wodór, jako czysty i zrównoważony nośnik energii.

W trakcie wydarzenia eksperci omówią kluczowe kwestie związane m.in. z wodorem, energią, energetyką jądrową, paliwami, ochroną środowiska, transportem ekologicznym. Tematyka konferencji skupiona będzie na zagadnieniach środowiskowych, ze szczególnym naciskiem na identyfikację nowych substancji zanieczyszczających oraz rozwój zaawansowanych metod monitoringu.

EFE2024 będzie przyczynkiem do wszechstronnej dyskusji na temat perspektyw rozwoju systemu energetycznego, zrównoważonych rozwiązań energetycznych i zarządzania środowiskowego.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 50-lecia Wydziału Energetyki i Paliw AGH.

Szczegółowe informacje, program, rejestracja