Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

W dniach 30 czerwca – 4 lipca 2024 r. w AGH odbędzie się łączona – 40. światowa i 20. europejska – Konferencja Termoelektryczna ICT/ECT2024. Wydarzenie po raz pierwszy zawita do Polski.

ICT/ECT 2024 będzie forum dyskusyjnym na temat nowych pomysłów i odkryć w dziedzinie chemii, fizyki i inżynierii materiałów termoelektrycznych, a także ich praktycznych zastosowań w sektorze przemysłowym i energetycznym. Konferencja obejmie wszystkie możliwe aspekty: teorię i modelowanie, zjawiska fizyczne, nowe materiały, techniki pomiarowe, urządzenia termoelektryczne ale także systemy i aplikacje termoelektryczne.

Do zaprezentowania swoich osiągnięć zapraszani są naukowcy, a także przedstawiciele biznesu i firm poszukujących pionierskich technologii energetycznych oraz tych, które już wdrożyły innowacje termoelektryczne.

Szczegółowe informacje o konferencji

Aby dotrzeć do szerokiego grona młodych osób, zaplanowano specjalne wydarzenie – Letnią Szkołę Termoelektryczną, w której będzie można uczyć się m.in. inżynierii materiałów termoelektrycznych a także projektowania innowacyjnych urządzeń termoelektrycznych od najlepszych ekspertów w tej dziedzinie. Szkoła jest bezpłatna, a uczyć mogą się w niej studenci/studentki, uczniowie/uczennice szkół średnich oraz osoby zainteresowane nowymi technologiami. Zajęcia odbędę się 30 czerwca 2024 r. w godz. 9.00–17.00 na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki (bud. B-8, sala 010 a).

Stopka