Skip to content ↓

Kandydaci

Dlaczego warto studiować w AGH?

Nasze główne atuty to m.in.: ogromny potencjał naukowy, umiędzynarodowienie, uznanie wśród pracodawców, ścisły związek z przemysłem i światem biznesu, możliwość odbywania praktyk i staży, nowoczesne zaplecze dydaktyczno-naukowe, dobre warunki socjalne, możliwość rozwijania zainteresowań, kampus akademicki z największym miasteczkiem studenckim w Polsce.

Szybko i skrótowo. 2-minutowa dawka najważniejszych i skondensowanych do granic możliwości informacji o każdym wydziale AGH. Cykl spotów „a co to takiego?” otwiera film o uczelni.

Zobacz pozostałe filmy o wydziałach z serii „a co to takiego?”

Dla naszych przyszłych studentów oznacza to m.in. możliwość skorzystania z „badawczej ścieżki kształcenia”, czy dostęp do platformy intensywnych kursów e-learningowych z zakresu np. kompetencji miękkich, analityki danych, nauki i doskonalenia programowania. A przede wszystkim udział w elitarnym kształceniu prowadzonym w małych grupach przez ekspertów – również zagranicznych – o światowej renomie.

Kraków jest jednym z najpiękniejszych miast Europy. Tu tworzy się nauka, kultura i sztuka. Teatry, kina, opera, muzea, galerie, a także liczne koncerty, festiwale, imprezy plenerowe nadają mu wyjątkowy klimat.

Wykształcenie, które zdobyć można w AGH, jest bardzo cenione przez pracodawców – zarówno w kraju, jak i za granicą. Wspaniałe kariery zawodowe wielu absolwentów uczelni potwierdzają jakość i użyteczność wiedzy zdobytej w murach AGH.

Kampus AGH położony jest w centrum Krakowa. Wszystkie wydziały, organizacje studenckie, Miasteczko Studenckie AGH wraz z klubami studenckimi oraz bazą sportową położone są w jednym miejscu, tworząc zwarty kompleks, dlatego możesz planować wiele zajęć, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy!

Nasza uczelnia przystąpiła w 2020 r. do realizacji projektu „Akademia Dostępności – Wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”. Działania w tym zakresie koordynuje Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH.

Ponad 30 sekcji sportowych, liczne boiska oraz nowoczesny basen – sprawiają, że AGH przyciąga wszystkich pasjonatów sportu.

Obok technicznego AGH ma również swoje wyjątkowe, artystyczne oblicze.

Stopka