Wydarzenia w AGH

źródło grafiki: Dreamstime

Międzynarodowa konferencja poświęcona szeroko pojętej tematyce „nowego kosmosu” i technologii kosmicznych – VII Space Resources Conference. Towards Artemis Generation – odbędzie się w dniach 23–24 maja 2024 r. na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Technologii Kosmicznych AGH.

Celem organizatorów SRC jest stworzenie otwartego forum do dyskusji na temat najnowocześniejszych technologii, które maja zastosowanie w aktualnych wyzwaniach dotyczących eksploracji kosmosu i wykorzystania zasobów kosmicznych dla poprawy warunków życia ludzi i ochrony środowiska naturalnego Ziemi.

Zaproszenie do udziału w konferencji kierowane jest do naukowców, praktyków, studentów, przedstawicieli firm i samorządów, a także pracowników administracji państwowej.

Tematyka prezentacji będzie uwzględniać problematykę i priorytety kosmicznych programów badawczych realizowanych w ramach Unii Europejskiej i nie tylko. Tegoroczna edycja SRC jest również dedykowana programowi Artemis.

Uwaga uczestników skupi się na badaniach dotyczących wpływu kosmosu na człowieka i zrównoważonego kosmosu, sposobach wykorzystania bieżących wyników badań w zakresie wydobycia, transportu i produkcji zasobów kosmicznych w przestrzeni kosmicznej oraz możliwościach rozwoju osad na Księżycu i Marsie.

Tematyka obrad dotyczyć będzie następujących zagadnień:

• program Artemis,
  • obserwacje Ziemi,
  • zasoby kosmiczne i problemy głębokiej przestrzeni kosmicznej,
  • projektowanie i eksploatacja konstrukcji kosmicznych,
  • społeczeństwo i przestrzeń kosmiczna, edukacja kosmiczna, zrównoważony rozwój,
  • specjalne sesje UNIVERSEH.

Kontakt: src(at)agh.edu.pl