Skip to content ↓

Kampus AGH

Największy i najpiękniejszy kampus uniwersytecki w Polsce

40 hektarów
powierzchnia Kampusu AGH

10 min do Dworca Głównego
tramwajem lub autobusem

6 min do Rynku Głównego
piechotą

30 min do portu lotniczego
autobusem

W centrum miasta

Wszystkie wydziały, organizacje studenckie, Miasteczko Studenckie AGH wraz z klubami studenckimi oraz bazą sportową położone są w jednym miejscu, tworząc zwarty kompleks, dlatego możesz planować wiele zajęć, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy!

Nowoczesne budynki, galeria plenerowa rzeźb i skał, instalacje i eksponaty związane z działalnością badawczą wydziałów, obiekty małej architektury oraz zieleń w wyjątkowej aranżacji – w 2015 r. kampus AGH otrzymał prestiżowe wyróżnienie w konkursie „Kraków – mój dom” w kategorii architektury przestrzeni publicznej.

Zamieszkaj w akademiku Miasteczka Studenckiego AGH

Miasteczko Studenckie AGH jest największym osiedlem akademickim w Polsce znajdującym się na terenie kampusu uniwersyteckiego. Położone jest pomiędzy ulicami: Reymonta, Buszka, Tokarskiego, Armii Krajowej, Nawojki i Miechowską.

Mieszkańcy miasteczka w ciągu 10 minut mogą dotrzeć na uczelnię.

Bezpośrednie sąsiedztwo obiektów dydaktycznych AGH pozwala mieszkańcom Miasteczka aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni oraz realizować różnorodne zainteresowania.

Miasteczko Studenckie AGH posiada wiele udogodnień dla osób z niepełnosprawnością, a kolejne prace ułatwiające dostęp do akademików są sukcesywnie realizowane. Wszystkie domy studenckie wyremontowane w ostatnich latach są przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością – w każdym z nich jest winda, odpowiedni podjazd przy głównym wejściu oraz szerokie drzwi do pokoi, a w niektórych akademikach zamieszczone są opisy pomieszczeń w języku Braille’a. Odpowiednio przystosowane są również kluby studenckie, a także dwa bankomaty dostosowane do potrzeb osób niewidomych i słabowidzących.

Miasteczko Studenckie w kilku akademikach oferuje także możliwość noclegu dla gości (w trzech standardach hosteli). W okresie wakacji liczba dostępnych miejsc dla turystów wzrasta do kilku tysięcy.

Nowoczesna i przyjazna infrastruktura, bliskość uczelni, niepowtarzalna atmosfera, bezpieczeństwo, łatwy i szybki dostęp do centrum miasta oraz terenów zielonych sprawiają, że Miasteczko Studenckie AGH stanowi doskonałe miejsce zakwaterowania dla studentów.

20 domów studenckich oferujących blisko 7500 miejsc

Akademiki w trzech standardach. Wysokość opłat najniższa spośród wszystkich domów studenckich w Krakowie. W cenie Internet.

Lokale gastronomiczne, supermarket, punkty ksero, apteka, bankomaty, paczkomaty, serwisy komputerowe

Strefa aktywnego wypoczynku: boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, korty tenisowe, Basen AGH (z siłownią, klubem fitness oraz kręgielnią)

4 kluby studenckie oferujące ok. 360 wydarzeń w roku: Zaścianek, Gwarek, Filutek oraz STUDIO – jeden z największych klubów koncertowych w Polsce

Stopka