Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Lubisz larpy? Dystopijny klimat industrialnego science-fiction budzi w tobie przyjemny dreszcz emocji? Weź udział w larpie terenowym zatytułowanym „Pierwiastek Rosena”. Wydarzenie, które organizuje Koło Naukowe Larp AGH, odbędzie się 3 sierpnia 2024 r. na należącym do AGH terenie nieczynnego kamieniołomu porfiru w Miękini pod Krakowem.

„Pierwiastek Rosena” rozgrywa się w odległej przyszłości – czy jest to nasza przyszłość, czy równoległa rzeczywistość – nie ma to znaczenia, a zresztą i tak nikt już tego nie pamięta. Tytułowy pierwiastek to niemalże cudowny minerał, który pozwolił ludzkości pokonać bariery rozwojowe i wzlecieć do gwiazd. Droga tam biegła na skróty poprzez materiał czasoprzestrzeni – rodząc nową dziedzinę, transkawionistykę. Rozwój techniczny potoczył się bardzo szybko, jednak na najnowsze wynalazki stać tylko najbogatszych, a wiele zakątków galaktyki wciąż opiera się na topornych, wczesnych rozwiązaniach, którym bliżej do ciężkich maszyn spalinowych, niż czystego futuryzmu.

Gracze wcielą się w więźniów i pracowników położonej na opustoszałej planecie kolonii karnej oraz w przybywających do niej inspektorów i pielgrzymów.

Larp podzielony będzie na dwie części. Pierwsza z nich to klasyczna gra oparta na założeniu WYSIWYG (ang. what you see is what you get – otoczenie i rzeczywistość są takie, jakie je widzimy). W części drugiej gracze poprowadzą te same postacie, jednak interakcja z otoczeniem będzie symboliczna, wedle reguł określonych prostą mechaniką.

Formularz zgłoszeniowy

Dokument projektowy (opis i informacje)

Stopka