27.11.2019

Studia II stopnia „Energy Transition” – spotkanie informacyjne

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące studiów II stopnia o specjalności „Energy Transition”, realizowanych w ramach Master School EIT InnoEnergy na Wydziale Energetyki i Paliw. Spotkanie odbędzie się 27 listopada 2019 r. o godzinie 11.30 w bud. C-5, sala 109.

EIT InnoEnergy oferuje 7 kierunków studiów magisterskich realizowanych na prestiżowych uczelniach europejskich. Programy te poruszają zagadnienia istotne z punktu widzenia światowej energetyki. Zakres tematyczny programów obejmuje między innymi: czyste technologie węglowe, alternatywne źródła energii, smart city, energetykę jądrową, odnawialne źródła energii.

Program MSc Energy Transition koncentruje się wokół unikatowego tematu „Fossil and new-generation fuels” w połączeniu z rozwijaniem umiejętności  w zakresie przedsiębiorczości oraz innowacyjnego myślenia.

Ponadto:
•    najlepsi studenci mogą otrzymać stypendium w wysokości 750 € / miesiąc na okres 24 miesięcy,
•    drugi rok studiów odbywa się w Instituto Superior Technico w Lizbonie (Portugalia),
•    studia kończą się uzyskaniem dwóch dyplomów: dyplomu Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Instituto Superior Technico w Lizbonie; studenci otrzymują również certyfikat Master School EIT InnoEnergy.

Szczegółowe informacje zostaną przedstawione na spotkaniu.

Osoba do kontaktu:
dr inż. Karol Sztekler