Scopus jako narzędzie wsparcia pracy naukowej – szkolenie

Biblioteka Główna AGH zaprasza pracowników i doktorantów naszej uczelni na szkolenie „Scopus jako narzędzie wsparcia pracy naukowej", które odbędzie się 10 grudnia 2018 r. w godz. 11.30-13.00.

Baza Scopus jest największą bazą bibliograficzną recenzowanej literatury naukowej. Podczas spotkania uczestnicy poznają zakres bazy, sposób jej tworzenia, a także dostępne w niej narzędzia i funkcje ułatwiające pracę naukową na każdym jej etapie. Przedstawione zostaną dobre praktyki w pracy z bazą przy ocenie dorobku naukowego, a także przy wyborze czasopisma naukowego. Omówione zostaną profile autorów oraz instytucji, a także jak wprowadzać zmiany w tych profilach. Wszystkie omawiane kwestie będą ilustrowane przykładami on-line.

Program szkolenia:

• zakres bazy Scopus oraz kryteria doboru źródeł,
  • ocena jakości czasopism: dostępne parametry bibliometryczne,
  • profile autorów oraz instytucji,
  • przykłady on-line.

Szkolenie poprowadzi dr Katarzyna Gaca-Zając, przedstawiciel firmy Elsevier.

Wstęp wolny.

Miejsce: Biblioteka Główna AGH, I piętro, sala 101

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej (tel. 12 617 32 15, e-mail: oin@bg.agh.edu.pl)