11.10.2021

SciFinder – baza z dziedziny nauk chemicznych i pokrewnych w nowej odsłonie. Webinar dla pracowników, doktorantów i studentów AGH

W związku z migracją bazy SciFinder na nową platformę – SciFindern Biblioteka Główna AGH zaprasza pracowników, doktorantów i studentów AGH do udziału w webinarze pt. SciFindern, the newest SciFinder platform. Wydarzenie odbędzie się 11 października 2021 w godz. 9.0010.30.

Spotkanie poprowadzi w języku angielskim na platformie MS Teams dr Tetiana Khristova, Customer Success Manager, Eastern Europe & South Caucasus region.

Program spotkania

• Interfejs SciFindern i jego główne funkcjonalności
  • Wyszukiwanie literatury, operatory logiczne, maskowanie, itp.
  • PatentPak narzędzie, które pomoże Ci zidentyfikować strukturę chemiczną w patentach
  • Wyszukiwanie substancji według nazwy i struktury
  • Wyszukiwanie reakcji, moduł Synthetic Methods krok po kroku
  • Analiza retrosyntetyczna w SciFindern

Link do webinaru

SciFindern to platforma udostępniająca zintegrowany pakiet baz danych tworzonych i udostępnianych przez Chemical Abstracts Service (CAS) – oddział American Chemical Society, stanowiący jeden z największych i najbardziej kompletnych zbiorów informacji z zakresu chemii i nauk pokrewnych, takich jak: biochemia, chemia organiczna i nieorganiczna, chemia makromolekularna, stosowana, analityczna i inżynieria chemiczna. Platforma umożliwia m.in. wyszukiwanie informacji wg graficznych struktur chemicznych i schematów reakcji, zapewnia odsyłacze do pełnych tekstów materiałów źródłowych.

Baza jest dostępna dla użytkowników z AGH w ramach licencji konsorcyjnej.

Więcej informacji o bazie

Kontakt: Oddział Informacji Naukowej BG (tel. 12 617 32 15, e-mail: oin@bg.agh.edu.pl)