16.01.2021

BITEhack: robot lub oprogramowanie w 24 h

W dniach 16-17 stycznia 2021 r. w formie zdalnej odbędzie się maraton programowania BITEhack. Wydarzenie, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Studentów BEST AGH Kraków, skierowane jest do studentów kierunków związanych z informatyką oraz entuzjastów IT, programowania, automatyki i robotyki. Zapisy trwają do 20 grudnia br.

Uczestnicy w maks. 4-osobowych zespołach przez 24 h będą zmagać się z zadaniami w jednej z dwóch kategorii: programistycznej lub robotycznej. Pierwsza z nich polega na stworzeniu najlepszego rozwiązania przedstawionego problemu. Zadaniem w kategorii robotycznej jest zaprojektowanie, zbudowanie i zaprogramowanie urządzenia. Młodzi konstruktorzy będą pracować na częściach zapewnionych przez organizatorów, a dodatkowo mogą wykorzystać własne materiały.

Uczestnicy prezentują efekty swojej pracy przed jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele kadry naukowej AGH oraz reprezentanci partnerów wydarzenia. Efekty zmagań są oceniane m.in. pod kątem funkcjonalności, kreatywności i możliwości dalszego rozwoju biznesowego projektu.

BITEhack odbędzie się na platformie MS Teams – każdej drużynie zostanie udostępniony prywatny „pokój” do komunikacji między sobą. Kontakt między uczestnikami a organizatorami, mentorami i jury również będzie odbywał się za pośrednictwem platformy MS Teams.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej oraz profilu społecznościowym wydarzenia.