11.04.2019

#BioSurfing – finał Akademii Ciekawych Myśli i Nauk


11 kwietnia 2019 r. o godz. 14.00 odbędzie się finał III edycji Akademii Ciekawych Myśli i Nauk, która w tym roku odbywa się pod hasłem #BioSurfing, a jej motywem przewodnim są powierzchnie i materiały biomimetyczne.

Podczas finału grupy projektowe zaprezentują efekty swoich prac nad zastosowaniem materiałów w różnych dziedzinach nauki i życia. O swoich doświadczeniach z wykorzystywaniem powierzchni biomimetycznych w nauce i sztuce opowiedzą również mentorzy: dr Rox Middleton oraz dr hab. Marek Liskiewicz, prof. Akademii Sztuk Pięknych.

Spotkanie poprowadzą mgr inż. Maria Lis oraz mgr inż. Juliusz Kuciakowski z Akademickiego Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH.

Akademia Ciekawych Myśli i Nauk jest inicjatywą pracowników ACMiN AGH promującą wykorzystanie nowoczesnych materiałów oraz interdyscyplinarną pracę zespołową. Podczas cyklicznych warsztatów projektowych uczestnicy mają okazję poznać techniki efektywnej pracy w zespołach raz zaprojektować i wykonać urządzenia lub materiały korzystając z infrastruktury ACMiN i wsparcia doświadczonych mentorów.

Miejsce: ACMiN (bud. D-16, sala audytoryjna)

Więcej informacji o Akademii Ciekawych Myśli i Nauk: