Akcja krwiodawstwa „WAMPIRIADA – LATO HDK” nie odbędzie się

Zaplanowana w terminie 1-5 czerwca 2020 r. akcja krwiodawstwa „WAMPIRIADA – LATO HDK” została odwołana ze względu na epidemię koronawirusa.

Organizatorem akcji krwiodawstwa na terenie AGH jest Zarząd Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK przy AGH przy współudziale Uczelnianej Rady Samorządu Studentów AGH oraz Fundacji Studentów i Absolwentów AGH ACADEMICA.

Wszyscy członkowie Akademickiego Koła PCK i Klubu HDK PCK AGH oraz chętni na oddawanie krwi proszeni są o indywidualne kierowanie się do najbliższych placówek Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (w Krakowie Małopolskie RCKiK, ul. Rzeźnicza 11) i oddawanie krwi na konto AGH pod hasłem: „Cud nad Wisłą”. Jest to nowa inicjatywa krwiodawców dedykowana 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Naszym celem jest maksyma: „Twoja krew może pomóc drugiemu człowiekowi, pozwoli uratować jego życie i zdrowie”.

Kolejna zbiorowa akcja krwiodawstwa na terenie AGH (WAMPIRIADA–JESIEŃ HDK) planowana jest w dniach 19-23 października 2020 r.