Przejdź do treści Przejdź do stopki
Współpraca - aktualności

Współpraca - aktualności

Na zdjęciu troje sygnatariuszy umowy - stoją obok siebie, Rektor AGH i prezes KPT trzymają w dłoniach zielone teczki z podpisanymi dokumentami. Zdjęcie wykonane w gabinecie rektorskim.

fot. Anna Żmuda-Muszyńska

Konsorcjanci Krakow DIANA Accelerator zawarli porozumienie

W ślad za oficjalnym zatwierdzeniem przez Radę Dyrektorów NATO DIANA wspólnej oferty Akademii Górniczo-Hutniczej i Krakowskiego Parku Technologicznego na utworzenie w Krakowie „Krakow DIANA Accelerator”, AGH i KPT zadeklarowały nawiązanie długoterminowej współpracy, podpisując w tej sprawie stosowne porozumienie.

Wspólne działania mają zmierzać do budowy ekosystemu rozwoju technologii dual-use na potrzeby odporności, bezpieczeństwa i obronności państwa.

Współpraca będzie dotyczyć w szczególności tworzenia i działalności Krakow DIANA Accelerator, w którym akcelerację biznesową ma zapewnić KPT, a technologiczną wraz z dostępem do infrastruktury badawczej i laboratoryjnej – AGH. Uczelnia będzie odpowiedzialna za organizację akceleratora na terenie kampusu, natomiast druga strona za organizację systemu akceleracji w ramach struktury KPT.

Porozumienie zostało podpisane 10 kwietnia br. przez Rektora AGH prof. Jerzego Lisa oraz prezesa KPT Tadeusza Zarembę i wiceprezes zarządu KPT dr Natalię Bursiewicz.

Stopka