XI Krakowskie Dni Integracji z BON AGH

Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH serdecznie zaprasza wszystkich studentów i pracowników Akademii Górniczo-Hutniczej do udziału w wydarzeniach towarzyszących XI Dniom Integracji.

Konferencja „Odpowiedzialne wsparcie a zrównoważony rozwój”

data: 16 kwietnia, godz. 10.00-14.00
miejsce: Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (ul. Krupnicza 33)

Głównym celem konferencji jest nakreślenie strategicznych priorytetów zmniejszenia w Polsce wykluczenia społecznego w oparciu o najwyższe standardy wsparcia edukacyjnego oraz współpracę nauki z biznesem w obszarze włączenia grup słabszych i wykluczanych do rozwoju poprzez zatrudnienie w dużych firmach, przedsiębiorczość własną i tworzenie nowych usług.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześniejsza rejestracja.

Szczegółowy program oraz formularz rejestracyjny dostępne są na stronie internetowej: www.konferencja.odpowiedzialnewsparcie.pl.

Warsztaty „Likwidujemy Bariery Architektoniczne”

data: 17 kwietnia, godz. 9.00-12.00
miejsce: sala szkoleniowa BON AGH (ul. Reymonta 17/9)

Część I – teoretyczna

• Czym są bariery architektoniczne? Jak je likwidować?
  • Prawidłowe, czy nie prawidłowe dostosowanie obiektu?
  • Podnosimy własną świadomość, jak ważna jest likwidacja barier architektonicznych

Cześć II – praktyczna

• Rozwiązania problemów pokazane „na żywo”
  • Zmierz się z wózkiem, goglami i białą laską!

Rejestracja zamknięta

Warsztat „Rekrutacja przez Social Media”

data: 17 kwietnia, godz. 16.00-20.00
miejsce: sala szkoleniowa Centrum Karier AGH (ul. Reymonta 17)

W programie:

• Psychologiczne aspekty kreowania wizerunku w sieci
  • Techniki Rekrutacji
  • Wykorzystanie testów psychologicznych w procesie rekrutacji
  • Social Media – jak je wykorzystywać do zdobywania ciekawych ofert pracy?

Rejestracja zamknięta

Warsztat „Migając Przełamujemy Bariery”

data: 18 kwietnia, godz. 12.00-13.30
miejsce: sala szkoleniowa BON AGH (ul. Reymonta 17/9)

W programie:

• Pierwszy kontakt z osobą głuchą
  • Mini-kurs PJM (Polskiego Języka Migowego)
  • Poznanie elementów kultury głuchych

Dzień Sportu

data: 19 kwietnia, godz. 16.00-20.00
miejsce: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu AGH (ul. Piastowska 26a)

W programie:

• prezentacja oraz możliwość spróbowania własnych sił w dyscyplinach sportowych takich jak: handbike (rower z napędem ręcznym), amp football (piłka nożna dla osób po amputacji), blind football (piłka nożna dla niewidzących), szermierka, wioślarstwo
  • amatorski turniej koszykówki na wózkach.

Organizatorzy zapraszają wszystkich do wspólnej zabawy – wstęp bezpłatny, nie obowiązują zapisy.

Impreza Wiosenna

data: 20 kwietnia, godz. 20.00
miejsce: Klub Studencki Gwarek (ul. Reymonta 17)

Bilety w cenie 6 zł są dostępne w Biurze ds. Osób Niepełnosprawnych AGH. W dniu wydarzenia bilety do nabycia przy wejściu do Klubu Gwarek od godz. 19.30. Każdy bilet jest wymienny na napój i bierze udział w atrakcyjnej loterii. W programie wiele ciekawych atrakcji, w tym konkursy z nagrodami.

Krakowskie Dni Integracji odbywają się nieprzerwanie od 2008 r. i są współorganizowane przez osiem krakowskich uczelni (Akademię Górniczo-Hutniczą, Akademię Krakowską, Politechnikę Krakowską, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II , Uniwersytet Pedagogiczny oraz Uniwersytet Rolniczy). Wydarzenie cieszy się dużą popularnością, co roku poszerzając swój program o nowe atrakcje. Celem projektu jest zwiększanie świadomości na tematy związane z niepełnosprawnością oraz wspólna integracja społeczności akademickiej.

Szczegółowe informacje: www.bon.agh.edu.pl, www.facebook.com/BiuroONAGH/