07.10.2020

Uczelnie w obliczu pandemii – dyskusja rektorów krakowskich uczelni

Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz Redaktor Naczelny Radia Kraków Mariusz Bartkowicz zapraszają na debatę rektorów krakowskich uczelni dotyczącą wyzwań stojących przed uczelniami w dobie pandemii. Dyskusja odbędzie się 7 października o godz. 18.00 i będzie na żywo transmitowana na antenie Radia Kraków.

• Jak uczelnie radzą sobie w obliczu pandemii?
  • Jak mierzymy się jako środowisko z tym niespodziewanym i trudnym wyzwaniem?
  • Jakie zmiany po COVID-19 wpiszą się na stałe w struktury uczelni?

– to pytania, na które próbują odpowiedzieć środowiska akademickie całej Polski.

Rektorzy krakowskich uczelni rozpoczynają swoje kadencje w wyjątkowym czasie. Rozpoczął się kolejny rok akademicki naznaczony skutkami pandemii koronawirusa. Poprzednie miesiące zmusiły akademie do przedefiniowania kluczowych aspektów swojej działalności. Nauczanie w minionym semestrze przyjęło głównie formę kształcenia na odległość. Badania naukowe na długie tygodnie zostały zawieszone. Społeczność akademicka musiała zrezygnować z bezpośredniej wymiany myśli z zagranicą, pozbawiona możliwości zarówno wyjazdów, jak i goszczenia naukowców z innych krajów. Nowy rok akademicki rozpoczyna się na większości uczelni w formie hybrydowej, a mieszana formuła kształcenia rodzi wiele pytań i wątpliwości.

W debacie poświęconej tym i podobnym problemom wezmą udział rektorzy Uniwersytetu Jagiellońskiego, Politechniki Krakowskiej, Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II, Uniwersytetu Ekonomicznego, Uniwersytetu Rolniczego, Uniwersytetu Pedagogicznego, Akademii Sztuk Pięknych, Akademii Sztuk Teatralnych oraz Akademii Górniczo-Hutniczej.

Rozmowę, organizowaną przez AGH i Radio Kraków, będzie można również śledzić na stronie uczelni oraz radia.

Uczelnie w obliczu pandemii – dyskusja rektorów krakowskich uczelni (transmisja)