Seminarium specjalne ACMiN

Akademickie Centrum Materiałów i Nanotechnologii AGH zaprasza na seminarium specjalne, które odbędzie się 17 stycznia 2019 r. o godz. 14.00.

Referat pt. „Twin formation, propagation, and intersections at the mesoscale” wygłosi profesor Irene J. Beyerlein (University of California, USA).

Profesor Irene Beyerlein z University of California Santa Barbara jest znana w środowisku naukowym – zajmuje się mechanizmami odkształcenia w materiałach poddanych ekstremalnym warunkom odkształcania (metodą SPD, zmienną drogą odkształcenia, w warunkach dynamicznych) oraz modelowaniem rozwoju tekstury z wykorzystaniem m.in. metod mean field, CPFEM, VPSC (viscoplastic self consistent model). Może pochwalić się ponad 300 publikacjami w WoS, indeksem h=56 (wg tej samej bazy) i liczbą cytowań ponad 9 tys. Jest też edytorem w Acta Materialia.

Miejsce: ACMiN (ul. Kawiory 30, bud. D-16, sala audytoryjna 1.02A)

Streszczenie wykładu (plik pdf)