05.03.2012

Podpisanie umowy o współpracy AGH z Delphi Poland SA

5 marca 2012 roku Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała umowę o współpracy z firmą Delphi Poland Sp. z o.o. Umowa precyzuje długoletnią relację pomiędzy partnerami. Współpraca pomiędzy firmą Delphi a uczelnią ma umożliwić podejmowanie wspólnych inicjatyw w zakresie badań naukowych, realizacji projektów i rozwoju programów dydaktycznych w oparciu o bazę technologiczną Delphi i zaplecze naukowe uczelni.


Porozumienie zostało podpisane przez Scotta Kuyawę - członka Zarządu Delphi, Marzenę Jasińską - Prokurenta oraz prof. Jerzego Lisa - Prorektora ds. Współpracy i Rozwoju AGH.

 

Delphi jest wiodącym, globalnym dostawcą systemów elektronicznych i technologii dla przemysłu motoryzacyjnego, pojazdów użytkowych i innych segmentów rynku. Koncern rozpoczął działalność w Polsce w 1994 roku, zatrudniając 250 pracowników. Dziś w czterech zakładach produkcyjnych i nowoczesnym Centrum Technicznym w Krakowie, pracuje ponad 4 tysiące osób. W Krakowie polscy inżynierowie prowadzą badania nad zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami dla światowych producentów samochodów. Także w zakładzie w Ostrowie Wielkopolskim grupa inżynierów zajmuje się pracami B+R.