30.05.2015

Dzień Dziecka w AGH z „Bajką o jazzie”


Z okazji Dnia Dziecka władze Akademii Górniczo-Hutniczej zapraszają dzieci pracowników AGH oraz ich rodzin, a także wszystkich przedszkolaków oraz dzieci ze szkół podstawowych Krakowa na musical pt. „Bajka o jazzie” organizowany przez Dział Informacji i Promocji AGH w ramach projektu edukacyjnego AGH Junior.

 

Koncert odbędzie się 30 maja 2015 r. (sobota) w Centrum Dydaktyki AGH (bud. U-2).
Tego dnia odbędą się dwa spektakle, które zaplanowano na godz. 14.00 oraz 17.00.

 

Musical „Bajka o jazzie” łączy naukę i zabawę, przez co doskonale wpisuje się w ideę projektu AGH Junior. Ta niezwykła podróż po niemal wszystkich odmianach muzyki jazzowej i improwizowanej pozwala nie tylko poznać instrumenty, nazwiska najważniejszych twórców, czy fakty historyczne, ale przede wszystkim rozwijać u młodych odbiorców emocje i poczucie estetyki. Pomysłodawczynią spektaklu jest dr hab. inż. Maria Maj, Prodziekan ds. Studenckich Wydziału Odlewnictwa.

 

Na scenie pojawią się m.in. Kot Luis (skojarzenia z Louisem Armstrongiem), papużka Uli (mająca swój pierwowzór w Elli Fitzgerald) i Dudi, piesek Bejzi, królik Djuk (Duke Ellington), Myszobilla i Aretmysza (Aretha Franklin), a ich przygodom będzie towarzyszyć big-band „Śrubki” pod batutą Michała Jurkiewicza.

 

Reżyserem spektaklu jest Rafał Jędrzejczyk, aktor Narodowego Teatru Starego w Krakowie, twórca m.in. tekstów piosenek oraz bajki dla dzieci.

 

Libretto: Paweł Zassowski, Izabela Kosowska
Muzyka: Michał Jurkiewicz
Piosenki: Rafał Jędrzejczyk, Michał Jurkiewicz, Izabela Kosowska
Reżyseria i adaptacja scenariusza: Rafał Jędrzejczyk
Kierownictwo muzyczne: Michał Jurkiewicz
Scenografia: Katarzyna Kańska i Agnieszka Modelska

 

Czas trwania koncertu: ok. 1 godz. 15 min.

 

Bilety dla dzieci: bezpłatne
Bilety dla dorosłych: 15 zł
Z uwagi na fakt, iż koncert adresowany jest do najmłodszych (5-12 lat) liczba biletów dla osób dorosłych jest ograniczona (organizatorzy proszą, aby na jedno dziecko/grupę dzieci przypadał tylko jeden rodzic/opiekun).

 

Bilety można nabyć w godz. 10.00-14.00 w Dziale Socjalno-Bytowym AGH (al. Mickiewicza 30, paw. C-2, pok. 109, tel. 12 617-34-62).