29.05.2019

Burza Mózgów AGH

29 maja 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej odbędzie się wyjątkowy pokaz najciekawszych projektów studenckich ostatnich lat – Burza Mózgów AGH. Wydarzenie wpisuje się w centralne obchody 100-lecia AGH.

Podczas prezentacji studenci przybliżą szczegóły dotyczące ich najważniejszych konstrukcji, nagradzanych na międzynarodowych zawodach.

Krakowianie, sympatycy AGH oraz społeczność akademicka będą mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania, między innymi z sektora konstrukcji kosmicznych, elektromobilności czy wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Zgromadzona publiczność pozna również szczegóły pierwszej, pilotażowej operacji chirurgicznej z użyciem otoimplantu, wyjątkowej konstrukcji naukowców z AGH, dzięki której osoby niesłyszące mogą odzyskać słuch.

Dodatkowo podczas wydarzenia studenci zaprezentują możliwości zastosowania pojazdów autonomicznych oraz najnowsze rozwiązania z dziedziny neuroinżynierii.

Festiwal innowacyjnych projektów studenckich będzie również doskonałą okazją dla młodych pasjonatów nauki aby zrozumieć, jak działa łódź solarna, jak wysoko może dolecieć rakieta czy jak cichy jest w rzeczywistości motocykl elektryczny.

Akademia Górniczo-Hutnicza

29 maja 2019 r.