20.04.2020

W dniach 20-22 kwietnia 2020 r. w Krakowie odbędzie się 12. Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Jakość i Użytkowanie Energii Elektrycznej (JUEE), której współorganizatorem jest Akademia Górniczo-Hutnicza.

Wydarzenie skierowane jest do specjalistów z dziedziny jakości dostawy energii elektrycznej i efektywnego jej użytkowania, naukowców i studentów, a także producentów sprzętu oraz wszystkich zainteresowanych tą problematyka.

Krakowska konferencja to platforma wymiany doświadczeń wraz z przykładami zastosowań nowoczesnych technologii poprawiających jakość dostawy energii elektrycznej oraz nowych wyzwań biznesowych w tej dziedzinie techniki. Konfrontacja międzynarodowych i krajowych dokonań wspomoże obecne i przyszłe działania zmierzające do poprawy efektywności użytkowania energii, poprawy wskaźników jakości jej dostawy (w tym także ciągłości mierzonej współczynnikami SAIFI, SAIDI) oraz pełniejszej oceny wyników współpracy przedsiębiorstw energetycznych i ich klientów.

Jak szacować koszty i zyski wynikające z poprawy jakości dostawy energii elektrycznej? Jakie nowe zjawiska w systemie elektroenergetycznym wystąpią po wprowadzeniu metod sztucznej inteligencji do rozwiązań przemysłowych? Jak mierzyć i oceniać na bieżąco stan jakości dostawy energii elektrycznej po obu stronach licznika? – oto niektóre z pytań na które będą starali się odpowiedzieć uczestnicy konferencji razem z zaproszonymi ekspertami i autorami głównych referatów.

Double Tree by Hilton Kraków Hotel & Convention Center w Krakowie

20-22 kwietnia 2020 r.

Organizatorzy

• Akademia Górniczo-Hutnicza, Katedra Energoelektroniki i Automatyki Systemów Przetwarzania Energii