Wydarzenia w AGH

źródło: Dreamstime

Tylko osiem najlepszych zespołów biorących udział w I etapie chemkatonu „Wielkie wyzwanie chemia” przejdzie do finału konkursu, który rozpocznie się w AGH 26 września 2023 r. o godz. 10.00 i potrwa 24 godziny. Główna nagroda dla zwycięskiego zespołu wynosi 12 tys. zł.

Treść zadania finałowego jest owiana tajemnicą. Finaliści poznają go w momencie rozpoczęcia zmagań wraz z regulaminem i kryteriami oceny*.

AGH zapewnia wszystkie składniki chemiczne, narzędzia, materiały oraz szkło laboratoryjne niezbędne do realizacji zadania. Na żadanie zostaną także udostępnione zespołom identyczne drukarki 3D Prusa i3 MK3S+ oraz filamenty.

To pierwsza edycja chemkatonu organizowanego przez dwa wydziały: Energetyki i Paliw oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. W wydarzeniu mogą wziąć udział zespoły studenckie (od 2 do 4 osób). Warunkiem koniecznym jest zamiłowanie do chemii oraz posiadanie statusu studenta z chwilą zapisu (studia I lub II stopnia, licencjackie, magisterskie lub inżynierskie).

Szczegółowe inforamcje o chemkatonie

*24 godziny na oczyszczenie wody z Wisły