Skip to content ↓

Obalamy MITY na temat sieci 5G – czy jest się czego bać?

Obalamy MITY na temat sieci 5G – czy jest się czego bać?

Skąd w Internecie tyle mitów na temat sieci 5G? Czy faktycznie może być ona szkodliwa dla naszego zdrowia? Jak wygląda rozwój sieci 5G w Polsce? W nowym odcinku Bunkra Nauki rozbieramy na czynniki pierwsze kontrowersyjny temat, czyli sieć 5G. Ale czy on nadal powinien wzbudzać takie emocje? Opowiada o tym dr inż. Jacek Wszołek z Instytutu Telekomunikacji AGH. Co tak naprawdę daje nam połączenie z siecią 5G? Kiedy możemy spodziewać się kolejnej generacji, czyli 6G? Czy rozwój sieci telekomunikacyjnych może wykluczyć np. osoby starsze? Wszystkie nurtujące was problemy postaramy się podjąć w tej rozmowie.

Data premiery: 27 marca 2024
Gość: dr inż. Jacek Wszołek
Prowadzący: dr inż. Krzysztof Kluza


dr inż. Jacek Wszołek

Adiunkt w Instytucie Telekomunikacji AGH. W 2019 r. dołączył do firmy Ericsson, gdzie był deweloperem systemów w ramach programu Analizy Architektury/Technologii RAN, skupiającego się głównie na systemach RAN opartych na sztucznej inteligencji. Jego zainteresowania badawcze obejmują zastosowanie uczenia maszynowego w bezprzewodowych komunikacjach szerokopasmowych.

dr inż. Krzysztof Kluza

Adiunkt w Katedrze Informatyki Stosowanej AGH. Prowadzi badania związane z inżynierią oprogramowania i inżynierią wiedzy. Interesuje się również zastosowaniem systemów inteligentnych i metod sztucznej inteligencji.

Stopka