Jak samodzielnie wynieść 1000 worków śmieci z lasów?

Ile zajmuje zebranie 2 ton śmieci? Jak śmieci zabijają leśne zwierzęta? Kto zostawia śmieci w polskich lasach? Na wiosnę mamy dla was odcinek – inspirację! Rozmowa z Mikołajem Basińskim, autorem projektu @Szukamwlesie to dla nas mocna dawka pozytywnej energii, ale też przestrogi. Mikołaj relacjonuje na swoim kanale sprzątanie polskich lasów. Ich stan jest zatrważający – po prostu toną w śmieciach. Jakich odpadów jest najwięcej? Które z nich są najbardziej szkodliwe dla fauny i flory leśnej? I przede wszystkim – co każdy z nas może z tym zrobić? W rozmowie Natalii z Mikołajem znajdziecie praktyczne porady dotyczące samodzielnego sprzątania terenów zielonych, a także wiele ciekawostek przyrodniczych! Bo Mikołaj, jako pasjonat lasu, edukuje w swoich filmach i zaraża miłością do natury.

Data premiery: 10 kwietnia 2024
Gość: Mikołaj Basiński
Prowadząca: dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Mikołaj Basiński

Leśny aktywista, pasjonat przyrody, edukator, autor kanału @Szukamwlesie na YouTube, gdzie relacjonuje realizację swojego celu – zebrania 1000 worków śmieci w polskich lasach. Ambasador platformy Planet Heroes, akcji Czyste Tatry, a także finalista konkursu „Gazety Wyborczej” Zaprojektowane po ludzku 2022, konkursu Radia Czwórka Nieprzeciętni 2023 oraz finalista konkursu Popularyzator Nauki. Na co dzień konferansjer. Więcej o projekcie Mikołaja na szukamwlesie.pl.

​​​​​​dr inż. Natalia Schmidt-Polończyk

Adiunktka na Wydziale Inżynierii Lądowej i Gospodarki Zasobami AGH, naukowczyni, doktorka nauk technicznych, tutorka akademicka, trenerka interpersonalna, rzeczniczka nauki. Finalistka konkursu Popularyzator Nauki. Znalazła się na liście 100 kobiet roku magazynu „Forbes” w 2023 r. Prezeska Fundacji Odważne w Nauce. Na Instagramie działa jako Doktorka Tutorka.