Wydarzenia w AGH

Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii działające przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie zaprasza na webinar poświęcony zagadnieniom otwartej nauki w projektach Horyzontu Europa. Wydarzenie odbędzie się 28 marca 2024 r. w godz. 9.00–10.00.

W projektach finansowanych z programu Horyzontu Europa realizowana jest idea otwartej nauki (open science). Jej celami są poprawa jakości i efektywności prowadzonych badań naukowych, a także przyspieszenie rozpowszechniania wiedzy i nowych umiejętności wśród wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Uczestnicy webinaru dowiedzą się między innymi:

• jakie są praktyki open science,
  • które praktyki są obowiązkowe i zalecane przez Komisję Europejską,
  • jakie elementy open science należy umieścić we wniosku,
  • czym jest open access.

Wydarzenie poprowadzi Anna Przybysz – konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, działającego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Obowiązuje rejestracja.