Współpraca - aktualności

Na zdjęciu cztery osoby, trzy kobiety i mężczyzna, stoją obok siebie, uśmiechają się. Za ich plecami na ścianie portret Stanisława Staszica. Zdjęcie wykonane w gabinecie Rektora AGH.

AGH gościła Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich

12 maja 2022 r. w AGH odbyła się spotkanie z Ambasador Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Polsce dr Eman Al Salami. W spotkaniu uczestniczyli Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski oraz Marta Foryś, dyrektor Centrum Spraw Międzynarodowych.

Przedstawiciele władz uniwersyteckich mieli okazję oficjalnie poznać Ambasador, a także omówić możliwości rozwoju współpracy akademickiej między AGH a ośrodkami naukowymi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dla AGH było to pierwsze spotkanie z Ambasador. W trakcie wizyty władze uczelni przedstawiały najważniejsze informacje dotyczące Akademii, główne obszary działalności badawczej, a także potencjalne kierunki współpracy międzynarodowej.

Obecny na spotkaniu Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Rafał Wiśniowski podkreślił istotne znaczenie rozszerzania współpracy pomiędzy uczelnią a ambasadą ZEA w Polsce oraz przedstawicielami Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wskazał także potencjalne obszary współpracy, m.in. wspólne publikacje, działalność naukową, badawczą, transfer technologii czy wreszcie wymianę kadry i studentów między naszymi państwami.

Ambasador ZEA w Polsce wskazała, że ZEA wysoko cenią sobie wyjątkowe relacje i bliskie więzi łączące obydwa kraje, podkreślając otwarcie strony emirackiej na pogłębianie współpracy naukowej z najlepszymi polskimi uczelniami, do których zalicza się AGH.