dyplom PROMYK

Projekt Podróże AGH nagrodzony w konkursie PROMYK na najlepsze działanie w obszarze nowych mediów

Projekt „AGH on Tour”, który pokazuje podróżnicze oblicze społeczności AGH, został laureatem Nagrody im. Andrzeja Sołtysiaka w ósmej edycji konkursu PROMYKI. Inicjatywa z AGH zdobyła I miejsce w kategorii „Działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów”. Za pomysł i wykonanie projektu odpowiada Biuro Prasowe AGH.

„AGH on Tour” to projekt, w którym przez cały rok studenci, absolwenci i pracownicy AGH przysyłają swoje zdjęcia z dalekich i bliskich podróży. Na zdjęciach z różnych zakątków świata mile widziane są elementy związane z AGH - flagi, koszulki wydziałowe, bluzy uczelniane czy napisy na piasku czy śniegu. Z nadesłanych zdjęć powstaje interaktywna mapa „AGH on Tour” w Google Maps, dzięki której na bieżąco możemy śledzić gdzie aktualnie znajdują się studenci i pracownicy AGH. Wszystkie nadesłane zdjęcia można zobaczyć pod adresem: www.podroze.agh.edu.pl. Od początku trwania akcji w projekt zaangażowało się ponad 500 pracowników i studentów AGH, którzy przesłali swoje zdjęcia z wyjazdów prywatnych, spotkań konferencyjnych, seminariów zagranicznych czy międzynarodowych zawodów.

PROMYKI to konkurs na najlepszy projekt promujący działania marketingowe i komunikacyjne uczelni, organizowany od ośmiu lat  przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich PRom. Stowarzyszenie zrzesza największe publiczne i niepubliczne szkoły wyższe w całej Polsce. PROMYKI tym samym to jedna z najważniejszych branżowych nagród. W jury zasiadają eksperci ds. marketingu i public relations, przedstawiciele partnerów Stowarzyszenia oraz zwycięzcy poprzednich edycji.

Na tegoroczny konkurs wpłynęło 15 projektów z 11 uczelni z całej Polski. Nagrody i wyróżnienia przyznano w dwóch kategoriach: „Promocja aktywności uczelni” oraz „Nowe media” – ta nagroda nosi imię Andrzeja Sołtysiaka, jednego ze współzałożycieli Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom”.

Nagrody zostały wręczone w czasie XXXI Konferencji Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich PRom, zatytułowanej „Współpraca z biznesem i przemysłem jako akcelerator działań mar­ketingowych uczelni”. Gospodarzem Konferencji, która odbyła się w dniach 11-13 czerwca 2018 r., była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu. Patronat nad Konferencją objęli: Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich.