Prof. Andrzej Gołaś przewodniczącym Komitetu Polityki Naukowej

Miło nam zakomunikować, że prof. Andrzej Gołaś z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki AGH został powołany na stanowisko przewodniczącego Komitetu Polityki Naukowej.

Komitet Polityki Naukowej jest organem opiniodawczo-doradczym ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Do jego głównych zadań należy udzielanie pomocy ministrowi przy opracowywaniu: dokumentów dotyczących rozwoju nauki oraz polityki naukowej i innowacyjnej, projektu budżetu państwa oraz planu finansowego określającego środki finansowe na naukę, krajowych i zagranicznych priorytetów inwestycyjnych, a także opiniowanie: projektów aktów normatywnych dotyczących rozwoju nauki i innowacyjności, planów działalności NCN i NCBR oraz sporządzanie merytorycznych ocen sprawozdań z ich działalności.