Na zdjęciu od lewej: Bartosz Madej, Krzysztof Borowik i Szymon Sendłak; fot. archiwum Bartosza Madeja

Pomysły studentów AGH docenione przez jury konkursu koncernu samochodowego

Studenci Wydziału Energetyki i Paliw w ramach konkursu organizowanego przez Volkswagen Poznań „Be the Best” opracowali pomysły na obniżenie emisji CO2 i kosztów energii w działalności Volkswagen Poznań. Jury doceniło ich pracę, przyznając im miejsca na podium.

Bartosz Madej i Szymon Sendłak zajęli miejsce pierwsze, a Krzysztof Borowik – drugie.

Uczestnicy konkursu indywidualnie bądź w dwuosobowych zespołach opracowywali projekty w ramach jednego z trzech zaproponowanych tematów opisanych jako casestudy przez działy fachowe firmy. W trakcie konkursu wspierani byli przez wyznaczonych przez organizatora opiekunów, a w finale zaprezentowali swoje pomysły i propozycje innowacyjnych rozwiązań, które mają szanse zostać wdrożone w fabrykach Volkswagen.W komisji oceniającej zasiedli m.in. przedstawiciele działu technicznego oraz działu utrzymania ruchu Volkswagen Poznań.

Finaliści otrzymali nagrody finansowe, a zwycięzcy dodatkowo odbędą 8-tygodniową płatną praktykę wakacyjną. Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się 17 czerwca 2019 r. podczas uroczystej gali.