06.10.2017

Orkiestra Reprezentacyjna AGH najlepsza na festiwalu w Barcelonie


Orkiestra Reprezentacyjna AGH zdobyła I miejsce w kategorii koncert na Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Orkiestr „Golden Sardana”, który we wrześniu odbył się w Barcelonie i w Lloret de Mar.

Konkurs został rozegrany w kilku kategoriach: koncert estradowy, orkiestrowa musztra artystyczna, najlepsze wykonanie sardany – tradycyjnej muzyki katalońskiej.

W przeglądzie wzięło udział siedem orkiestr, w tym trzy z Polski, cztery z Hiszpanii i jedna z Czech.

ORAGH w kategorii koncert uzyskała 98,5 pkt., co jednocześnie jest najwyższą notą w historii festiwalu.

Ponadto podczas pobytu w Hiszpanii muzycy odegrali szereg koncertów. Wśród nich dwa były szczególne – w Barcelonie miało miejsce prawykonanie kompozycji autorstwa dyrygenta ORAGH Karola Pyki pt. „Wyprawa na kraniec świata”. Ponadto Orkiestra wystąpiła podczas święta Feste de La Mercè, na festiwalu Barcelona Acció Musical, a także w ramach międzynarodowego projektu REBEL BABEL wspólnie z raperami L.U.C (z Polski) i Rapsusklei (z Hiszpanii) oraz orkiestrą Taller de Músics – koncert ten odbył się w ścisłym centrum Barcelony na La Rambla del Raval.

Orkiestra Reprezentacyjna AGH to najlepsza studencka orkiestra w Polsce, łącząca utalentowanych młodych ludzi, których największą pasją jest muzyka. Dźwiękowa paleta barw ORAGH składa się z takich instrumentów jak: flet, klarnet, saksofon, trąbka, puzon, waltornia, obój, fagot, tuba, instrumenty perkusyjne oraz gitara. Dyrygentem ORAGH jest Karol Pyka – absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.