Nasza studentka wicemistrzynią we wspinaczce sportowej na czas

Podczas wspinaczkowych mistrzostw świata w Innsbrucku studentka Wydziału Zarządzania Anna Brożek zdobyła wicemistrzostwo we wspinaczce sportowej na czas, pokonując 15-metrową ściankę w 7,91 s.

Nasza medalistka trenuje wspinaczkę ok. 10 lat i specjalizuje się w kategorii na czas. Swojej pasji poświęca kilka godzin dziennie, ćwicząc na ściankach oraz wzmacniając ogólną kondycję wytrzymałościową.

Anna Brożek należy do sekcji wspinaczkowej AZS AGH Kraków i rywalizuje na zawodach akademickich, reprezentując AGH (w 2016 r. zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Świata). Należy także do kadry narodowej, z którą startuje na zawodach pucharowych i w mistrzostwach świata.

Wspinaczka sportowa na czas polega na jak najszybszym wbiegnięciu po 15-metrowej ścianie, która jest ustandaryzowana – na wszystkich zawodach wygląda tak samo, jak tor wyścigowy w lekkiejatletyce. Wspinaczka sportowa pojawi się w programie igrzysk olimpijskich w 2020 r. w Tokio.