Ministerialne stypendia dla młodych naukowców

Siedmioro młodych naukowców z AGH, którzy prowadzą wysokiej jakości badania i cieszą się imponującym dorobkiem naukowym, otrzyma stypendia naukowe przyznane przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego.

Stypendia w wysokości 5390 zł miesięcznie przez okres do trzech lat otrzymywać będą:

• dr inż. Łukasz Ambroziński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki,
  • dr inż. Piotr Kijanka z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki,
  • dr Anna Kozioł-Rachwał z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej,
  • mgr inż. Aleksandra Krzyżanowska z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
  • dr inż. Andrzej Kulka z Wydziału Energetyki i Paliw,
  • dr inż. Tomasz Pięciak z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej,
  • dr inż. Artur Rydosz z Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Stypendia dla młodych naukowców przyznawane są corocznie przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego osobom, które w dniu zgłoszenia wniosku nie ukończyły 35. roku życia. Do konkursu mogą stawać młodzi naukowcy zatrudnieni na uczelniach, w instytutach Polskiej Akademii Nauk lub w instytutach badawczych. Stypendium przyznawane jest maksymalnie na okres 3 lat i stanowi nagrodę za osiągnięcia naukowo-badawcze.

W XII edycji konkursu rozpatrzono 1129 wniosków, a stypendia na łączną kwotę 35 121 240 zł przyznano 181 naukowcom.