fot. archiwum AZS AGH Kraków Koszykówka

Koszykarze AZS AGH na podium Akademickich Mistrzostw Polski

Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wywalczyli zawodnicy AZS AGH Kraków podczas Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce.

W decydującym finałowym spotkaniu nasi koszykarze pokonali drużynę Uniwersytetu Warszawskiego 116:67, zdobywając trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zawody odbyły się w Łodzi w dniach 27–30 maja 2021 r. Wystartowało w nich 15 drużyn żeńskich i 16 męskich. Organizatorami turnieju były AZS Uniwersytetu Łódzkiego i AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Wyniki rywalizacji mężczyzn
o 1. miejsce: Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni – Politechnika Opolska 108:76
o 3. miejsce: Akademia Górniczo-Hutnicza – Uniwersytet Warszawski 116:67
o 5. miejsce: Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu 65:57