08.11.2020

Kopalnia Talentów AGH nagrodzona w VII edycji konkursu Pro Juvenes

Projekt Kopalnia Talentów autorstwa Samorządu Studentów AGH ponownie zatriumfował w plebiscycie Pro Juvenes, organizowanym przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej, zdobywając statuetkę w kategorii Inicjatywy i projekty: Kultura studencka.


Talent show studentów AGH, który wyprzedził konkurentów podobnie jak jego pierwsza edycja w zeszłorocznym plebiscycie Pro Juvenes, został zapoczątkowany w 2019 r. w celu umożliwienia uzdolnionym artystycznie studentom zaprezentowania swoich pasji i umiejętności. Dzięki tej inicjatywie mogą wystąpić przed szeroką publicznością na scenie najnowocześniejszego klubu koncertowego w Polsce – ACK Klub STUDIO i zdobyć atrakcyjne nagrody finansowe. W ramach show odbywają się występy muzyczne i taneczne, ale także pokazy akrobatyczne, iluzjonistyczne i świetlne. II edycja Kopalni Talentów AGH, która zakończyła się 14 października 2020 r., została nagrodzona również podczas Gali Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych  2020 w kategorii Najlepszy Projekt Kulturalny.

Nagrody „Pro Juvenes” to konkurs organizowany przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 r. Jego celem jest promowanie aktywnych studentów i ich inicjatyw oraz podkreślanie zasług osób i podmiotów przyjaznych studentom i wspierających potencjał młodych ludzi. Parlament Studentów RP, wręczając nagrody „Pro Juvenes”, chce w ten sposób tworzyć dobrą atmosferę wzajemnego współdziałania w środowisku akademickim oraz integrować studentów z całej Polski. Reaguje także na sytuację bieżącą – w tegorocznej edycji pojawiły się nowe kategorie odzwierciedlające nietypowe zmiany, które dotknęły szkolnictwo wyższe w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Gala konkursu odbyła się 8 października 2020 r.