29.10.2019

AZS AGH Kraków uhonorowany na Gali Sportu Akademickiego


fot. Paweł Skraba

24 października 2019 r. w Bydgoszczy odbyła się Gala Sportu Akademickiego podsumowująca sukcesy sportowe i organizacyjne Akademickiego Związku Sportowego w minionym roku akademickim. Wśród wyróżnionych uczelni znalazła się Akademia Górniczo-Hutnicza.

W imieniu AGH wyróżnienia odbierali: prezes KU AZS AGH Kraków dr hab. inż. Jarosław Jakubski oraz wiceprezes ds. organizacyjnych Piotr Biel i członek zarządu dr Mateusz Zubik.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej sezonu 2018/2019 AGH zdobyła drugą pozycję, a w medalowej – trzecią. W kategorii uczelni technicznych AGH zajęła najwyższe miejsce na podium.

Na tak wysokie pozycje w klasyfikacji złożyły się dobre wyniki naszych reprezentantów poszczególnych dyscyplin sportowych. Do największych sukcesów w minionym sezonie należały złote medale Akademickich Mistrzostw Polski w brydżu i wspinaczce sportowej mężczyzn, srebrne w takich dyscyplinach jak ergometr wioślarski kobiet, narciarstwo alpejskie mężczyzn, pływanie mężczyzn, snowboard kobiet, szachy oraz brązowe w kolarstwie górskim kobiet, siatkówce plażowej kobiet, snowboardzie mężczyzn oraz wspinaczce sportowej kobiet.