fot. Stanisław Malik, AGH

AGH podpisała porozumienie o współpracy z firmą Balluff

2 marca 2018 r. Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała umowę o współpracy z firmą Balluff Sp. z o.o.

Strony umowy zobowiązały się do wymiany doświadczeń oraz stałej analizy aktualnych trendów we współczesnej technice sensoryki i sieci przemysłowych, śledzenia bieżącego i przewidywanego zapotrzebowania przemysłu na nowoczesne, elastyczne, mechatroniczne systemy produkcyjne i możliwości wprowadzania tej wiedzy do treści programowych kształcenia studentów w AGH.

Jednym ze szczegółowych celów porozumienia jest utworzenie na uczelni wspólnie z firmą Balluff Laboratorium Mechatroniki Napędów Elektrycznych oraz Laboratorium Inżynierii Produkcji i Jakości dedykowanych obecnym i nowym technologiom oferowanym przez Balluff.

Sygnatariuszami umowy ze strony AGH byli: prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Prorektor ds. Współpracy AGH, prof. dr hab. inż. Antoni Kalukiewicz, Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki i prof. dr hab. inż. Marek Cała – Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii. W imieniu firmy Balluff umowę podpisali Paweł Stefański, prezes zarządu oraz Daniel Oszczęda, dyrektor ds. marketingu.

W spotkaniu towarzyszącym podpisaniu umowy uczestniczyli także: przedstawiciel Balluff Grzegorz Banakiewicz, manager ds. rozwoju i projektów partnerskich oraz dr hab. inż. Arkadiusz Kustra, Prodziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii ds. Nauki i Finansów, dr inż. Sebastian Pakuła z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki, dr inż. Paweł Bogacz z Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii i mgr Agnieszka Wójcik z Działu Współpracy z Administracją i Gospodarką.