03.01.2019

2019 – co czeka nas w roku 100-lecia AGH?


W roku 2019, ogłoszonym rokiem 100-lecia AGH, świętujemy wspaniały jubileusz otwarcia uczelni. Poprzez liczne wydarzenia wpisane w program obchodów pragniemy przypomnieć o wspaniałych tradycjach naszej uczelni, podkreślić wielki wkład, jaki kadra inżynierska na przestrzeni lat wnosi w rozwój nauki i techniki, a przede wszystkim – być w tym czasie razem – bowiem niespotykana na innych uczelniach więź, jest jedną z najwspanialszych wartości, która łączy od pokoleń studentów i absolwentów AGH.

U progu rozpoczynającego się roku 2019 zapraszamy do zapoznania się z najważniejszymi wydarzeniami w roku jubileuszowym:

7 lutego – Koncert „Razem dla dzieci | 100 lat AGH”

Koncert charytatywny, w którym wspólnie wystąpią Orkiestra Reprezentacyjna AGH, Chór i Orkiestra Smyczkowa Con Fuoco AGH oraz Zespół Pieśni i Tańca AGH „Krakus” odbędzie się w Klubie STUDIO. Dochód zostanie przekazany na rzecz domów dziecka przy ul. Rajskiej w Krakowie oraz w Żmiącej k. Limanowej.
Szczegółowe informacje

8 kwietnia – Otwarcie wystawy dotyczącej historii powstania Akademii Górniczej

8 kwietnia 1919 r. Rada Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej podjęła uchwałę w spawie założenia i uruchomienia Akademii Górniczej w Krakowie. Dokładnie w 100. rocznicę tego wydarzenia w AGH odbędzie się wernisaż wystawy dotyczącej historii powstania Akademii Górniczej, podczas którego zostaną odsłonięte tablice upamiętniające działaczy Komitetu Organizacyjnego Akademii Górniczej prof. Jana Zarańskiego oraz prof. Józefa Morozewicza.
Szczegółowe informacje

25-26 maja – Gwiaździsty Rajd 100-lecia AGH

Rajd 100-lecia AGH odbędzie się w Beskidzie Śląskim. W sobotnie przedpołudnie uczestnicy wyruszą na wybraną przez siebie trasę (w programie kilka wariantów), a w górskiej wędrówce towarzyszyć im będą władze AGH. Po części górskiej, w godzinach wieczornych w Wiśle odbędzie się wielkie spotkanie integracyjne. W pakiecie rajdowym m.in. koszulki z rysunkiem Andrzeja Mleczki.
Szczegółowe informacje

29 maja  – Burza Mózgów AGH

W AGH odbędzie się wyjątkowy pokaz najciekawszych projektów studenckich. Podczas prezentacji studenci przybliżą szczegóły dotyczące ich najważniejszych konstrukcji, nagradzanych na międzynarodowych zawodach.
Szczegółowe informacje

8 czerwca – Dzień AGH

Każdego roku społeczność naszej uczelni spotyka podczas wielkiego pikniku rodzinnego, który odbywa się na terenie Miasteczka Studenckiego AGH. Tradycyjnie w program wydarzenia wpisany jest Bieg AGH.
Szczegółowe informacje

13-15 czerwca – IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskiego Pochodzenia

IV Światowy Zjazd Inżynierów Polskiego Pochodzenia organizowany jest w Krakowie pod hasłem „Inżynier Przyszłości”. Program wydarzenia obejmuje m.in. wykłady, sesje plenarne i tematyczne oraz dyskusje.
Szczegółowe informacje

18-19 października – Główne Obchody Jubileuszu oraz Światowy Zjazd Absolwentów AGH

W dniach 18 i 19 października 2019 r. odbędą się główne obchody jubileuszu 100-lecia AGH. Integralną częścią wydarzenia jest Światowy Zjazd Absolwentów AGH, a kulminację stanowią uroczystości w dniu 19 października.

18-19 października – Światowy Zjazd Absolwentów

  • Konferencja centralna (kampus AGH)
  • Sesje naukowe / spotkania na wydziałach według odrębnego planu (kampus AGH)


19 października

  • Msza św. w Kolegiacie św. Anny
  • Pochód wokół Rynku Głównego
  • Przemówienia pod Collegium Novum UJ
  • Uroczyste posiedzenie Senatu z okazji Jubileuszu 100-lecia AGH oraz 101. Inauguracji Roku Akademickiego (ICE Kraków)
  • Widowisko teatralno-muzyczne KIDS OF EVOLUTION (ICE Kraków)
  • Pokaz plenerowy na Bulwarach Wiślanych


Szczegółowe informacje