Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Aktualności

3 srebrne medale dla Aero Team ILK AGH

Miło nam poinformować, że studenci AGH, debiutujący na zawodach SAE AeroDesign w Kalifornii, zakończyli zawody ze wspaniałym wynikiem, zdobywając łącznie 3 srebrne medale.

 

Podczas zawodów, które odbyły się w dniach 24-26 kwietnia 2015 r., ekipa Aero Team ILK AGH zdobyła trzy srebrne medale:

  • w klasyfikacji ogólnej klasy Advanced (za amerykańskim University of Akron),
  • za raport techniczny,
  • za największą dokładność zrzutu.

 

Akademię Górniczo-Hutniczą reprezentowali studenci Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Robotyki: Tomasz Frąk, Piotr Górny, Adrian Stępień, Patryk Straś, Artur Szwed oraz Piotr Wiśniowski. Opiekunem naukowym studentów kierunku Mechatronika był prof. Tadeusz Uhl.

 

W opinii wielu sędziów mieliśmy najbardziej zaawansowany technologicznie model wykonany w całości z kompozytów. Mam nadzieję, że po takim debiucie w przyszłym roku zdobędziemy złoto – ocenił prof. Uhl.

 

Zadaniem młodych inżynierów z całego świata (76 zespołów m.in. z USA, Indii, Japonii, Kanady, Meksyku czy Chin) było zbudowanie zdalnie sterowanego modelu tzw. samolotu udźwigowego. Samoloty rywalizują w trzech klasach: Micro, Regular oraz Advanced. Modele samolotów oceniają m.in. przedstawiciele NASA i Boeinga, a wygrywa drużyna, która zdoła wynieść jak największy ciężar w powietrze (przy jak najmniejszej masie własnej modelu). W rywalizacji liczą się także prezentacja modelu (m.in. ocena materiałów użytych do konstrukcji) oraz precyzja z jaką ładunek niesiony przez samolot zostanie zrzucony do celu na ziemi.

 

Polskie uczelnie techniczne zdominowały rywalizację w konkursie. Najlepszym wynikiem pochwalić może się Politechnika Warszawska, której studenci startują w tych zawodach już od 1991 roku. Grad medali zdobyli również studenci Politechniki Poznańskiej.
Stopka