Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Tytuł „Diamentowego Inżyniera” dla Rektora AGH

Zdjęcie portretowe Rektora AGH prof. Jerzego Lisa

Tytuł „Diamentowego Inżyniera” dla Rektora AGH

Prof. dr hab. inż. Jerzy Lis, Rektor AGH, specjalista w dziedzinie inżynierii materiałowej i technologii chemicznej otrzymał tytuł Diamentowego Inżyniera 2023 w XXX plebiscycie „Złoty Inżynier” organizowanym przez redakcję „Przeglądu Technicznego”.

Wśród laureatów plebiscytu znalazły się jeszcze dwie osoby z AGH. Prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, Rektor AGH w latach 1998–2005, automatyk i informatyk, popularyzator nauki został uhonorowany tytułem Inżyniera 30-lecia. Dr inż. Annie Zielińskiej z Wydziału Zarządzania, która specjalizuje się w zagadnieniach związanych z blockchainem i elektromobilnością, przyznano tytuł Młody Inżynier 2023.

Nazwiska laureatów i laureatek zostały ogłoszone 4 marca 2024 r. w ramach obchodów Światowego Dnia Inżyniera, obchodzonego w tym roku pod hasłem „Inżynierskie rozwiązania dla zrównoważonego świata”.

Redakcja „Przeglądu Technicznego” przyznała tytuły Złotych, Srebrnych, Młodych, Wyróżnionych i Honorowych Inżynierów, a także tytuły Inżyniera 30-lecia. „Złote” tytuły przyznano w następujących kategoriach: konstrukcje, innowacje, infrastruktura, nauka, zarządzanie, menedżer, a „Srebrne”: innowacje, nauka, energetyka, infrastruktura, technika medyczna, działacz stowarzyszeniowy.

Wśród laureatów i laureatek organizowanego od 30 lat plebiscytu znajdują się wynalazcy, autorzy innowacyjnych rozwiązań oraz projektów wprowadzających rewolucyjne zmiany w światowej nauce i technice, naukowcy, jak i praktycy – menedżerowie, nauczyciele i działacze ruchu stowarzyszeniowego.

Lista laureatów i laureatek

Stopka