Snowboardziści i snowboardzistki AZS AGH na podium w AMP

Grupowe zdjęcie zawodników i zawodniczek AZS AGH na zimowym stoku.

fot. źródło: facebook.com/azsagh

Snowboardziści i snowboardzistki AZS AGH na podium w AMP

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie zakończyły się zwycięstwem zawodników AZS AGH w klasyfikacji generalnej mężczyzn oraz trzecim miejscem naszych zawodniczek w klasyfikacji kobiet.

Medale indywidualne zdobyli:

• Jakub Luboński (srebro w banked slalomie),
  • Patryk Urbański (brąz w banked slalomie),
  • Agnieszka Troszok (brąz w banked slalomie).

Nasz zespół wystąpił w składzie: Julia Dąbrowska, Olgierd Duda, Krystian Gaweł, Dominik Janas, Radosław Kalina, Jakub Luboński, Lilianna Ludomirska, Oskar Soczyński, Przemysław Sosna, dr Tomasz Świderski, Agnieszka Troszok, Julia Troszok, Patryk Urbański, Daria Wawrzyniak, Lena Wójcikiewicz. Trenerem sekcji jest Mariusz Wdówka.

Akademickie Mistrzostwa Polski w snowboardzie odbyły się w dniach 28 lutego – 2 marca 2024 r. w Białce Tatrzańskiej (z powodu braku śniegu w Szczawnicy na 10 dni przed startem zawody trzeba było przenieść do nowej lokalizacji). W slalomie i banked slalomie rywalizowało ze sobą łącznie blisko 300 osób z 40 uczelni. Organizatorem wydarzenia był AZS Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Klasyfikacja generalna mężczyzn

1. Akademia Górniczo-Hutnicza