Podwójny brąz na AMP w ergometrze wioślarskim

Grupowe zdjęcie sportowców z AGH razem z trenerką. Uśmiechają się, na szyjach mają zawieszone medale.

fot. źródło: facebook.com/azsagh

Podwójny brąz na AMP w ergometrze wioślarskim

Akademickie Mistrzostwa Polski w ergometrze wioślarskim zakończyły się trzecim miejscem zawodników i zawodniczek AZS AGH w generalnej klasyfikacji drużynowej zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Brązowy medal w rywalizacji indywidualnej w kategorii waga open zdobyła nasza zawodniczka Kamila Jasińska.

Drużyna AZS AGH startowała w składzie: Daniel Gut, Kamila Jasińska, Wiktoria Kowalska, Piotr Kurnicki, Magdalena Latała, Hubert Nowak, Roman Nowak, Martyna Panek, Kamil Pytel, Antoni Radomiński-Lasek, Sebastian Rother, Klaudia Sachmerda, Szymon Szczerbik, Maja Wiśniewska. Trenerką naszego zespołu jest wioślarka Maria Sajdak – mistrzyni świata i medalistka olimpijska.

Klasyfikacja drużynowa uczelni

Kobiety
1. Uniwersytet Warszawski
2. Politechnika Gdańska
3. Akademia Górniczo-Hutnicza

Mężczyźni
1. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
2. Politechnika Gdańska
3. Akademia Górniczo-Hutnicza

Zawody odbyły się w dniach 23–24 marca 2024 r. na obiektach Wojskowej Akademii Technicznej, gdzie 570 osób z 51 uczelni rywalizowało w wadze lekkiej i open. Tradycyjnie uczestnicy/uczestniczki mieli do pokonania dystans 1000 metrów. Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Warszawa.