Przejdź do treści Przejdź do stopki
Aktualności

Krakow DIANA Accelerator tematem spotkania z Prezydentem RP

Grupowe zdjęcie osób uczestniczących w spotkaniu wykonane w holu siedziby Krakowskiego Parku Technologicznego. Osoby stoją obok siebie, wśród nich prezydent, który mówi coś do stojącego przed nim mikrofonu.

fot. Krakowski Park Technologiczny

Krakow DIANA Accelerator tematem spotkania z Prezydentem RP

Prezydent Andrzej Duda odwiedził 27 marca 2024 r. Krakowski Park Technologiczny, który wspólnie z Akademią Górniczo-Hutniczą poprowadzi polski oddział akceleratora innowacji obronnych NATO – Krakow DIANA Accelerator. Ze strony AGH w spotkaniu uczestniczyli Rektor AGH prof. Jerzy Lis oraz pełnomocniczka Rektora AGH ds. NATO DIANA Izabela Albrycht.

Te dwie siły, Krakowski Park Technologiczny i Akademia Górniczo-Hutnicza, będą tworzyły środowisko dla rozwoju technologicznego w zakresie obronności na potrzeby Sojuszu Północnoatlantyckiego i NATO będzie finansowało te działania. (…) Ten wielki projekt rozwojowy NATO będzie przyczyniał się także do rozwoju nowoczesnej gospodarki w krajach NATO i przede wszystkim w Polsce – mówił Andrzej Duda podczas wizyty w KPT i podkreślił, że projekt jest szansą dla młodych ludzi, w tym młodych kadr inżynierskich i kadr menadżerskich. 

Przedstawiciele AGH i KPT zaprezentowali Prezydentowi RP plany i perspektywę realizacji Krakow DIANA Accelerator, przedstawili główne założenia związane z wdrożeniem akceleratora w Polsce, w tym kluczowe obszary, w jakich Polska będzie wspierać kraje sojusznicze, m.in. w technologiach związanych z energetyką, surowcami, systemami IT, sztuczną inteligencją, elektroniką, systemami kontroli czy zarządzania kryzysowego.

fot. Krakowski Park Technologiczny

Grupowe zdjęcie osób uczestniczących w spotkaniu wykonane w jednym z pomieszczeń KPT. Osoby stoją obok siebie w rzędzie.

Stopka