AMP: kolejny triumf w zimowej dyscyplinie

Grupowe zdjęcie drużyny AZS AGH. Osoby na zdjęciu są uśmiechnięte, w dłoniach trzymają flagę AGH oraz pamiątkowe dyplomy.

fot. źródło: .facebook.com/azsagh/

AMP: kolejny triumf w zimowej dyscyplinie

Reprezentacja AZS AGH wywalczyła złoty medal w klasyfikacji generalnej mężczyzn na Akademickich Mistrzostwach Polski w narciarstwie alpejskim.

Dwa indywidualne medale dołożyli Juliusz Mitan (srebro w slalomie) oraz Wojciech Dulczewski (brąz w gigancie).

Panie uplasowały się na siódmej lokacie w klasyfikacji generalnej oraz na drugiej w klasyfikacji uczelni technicznych.

Drużyna AZS AGH wystąpiła w składzie: Krzysztof Chowaniec, Wojciech Dulczewski, Jan Gorgoń, Jakub Groblicki, Ksawery Jaros, Juliusz Mitan, Olga Nowotny, Mateusz Płatek, Piotr Puch, Joanna Seweryn, Filip Sowa, Szymon Szczerbik, Michalina Wawak, Iga Wilczyńska, Katarzyna Wójcik, Gabriela Wójcik.

Zawody odbyły się z Zakopanem w dniach 4–7 marca 2024 r. Wzięło w nich udział ponad 380 osób z 47 uczelni. Organizatorem wydarzenia był Akademicki Związek Sportowy Warszawa.

Klasyfikacja generalna mężczyzn
1. Akademia Górniczo-Hutnicza