Wydarzenia w AGH

Kolorowe zdjęcie fotogrametryczne terenu wykonane z lotu ptaka.
Warsztaty GEOBENCH o algorytmach i czujnikach wykorzystywanych w fotogrametrii i teledetekcji
  • 23.10.2023
  • 24.10.2023

W dniach 23–24 października 2023 r. w AGH odbędą się warsztaty GEOBENCH: Evaluation and BENCHmarking of Sensors, Systems and GEOspatial Data in Photogrammetry and Remote Sensing. Współorganizatorem wydarzenia jest Wydział Geodezji Górniczej i Inżynierii Środowiska.

Głównym celem warsztatów jest omówienie i ocena algorytmów i czujników do gromadzenia i generowania zasobów danych przestrzennych. GEOBENCH jest zatem odpowiednie dla tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie fotogrametrii i teledetekcji oraz przedstawić oceny czujników (kamery, skanery, GNSS itp.), platform (UAV, UGV, ROV, AUV, MMS itp.) i algorytmów (SLAM, PPP/RTK, MVS, NeRF, Scan2BIM itp.).

Zaproszeni prelegenci i tematy ich wystąpień:

• Juha Hyyppä (FGI, Finlandia), Benchmarking leśnego mapowania 3D,
  • Charles Toth (Ohio State Univ., USA), Pozycjonowanie i nawigacja czujników geoprzestrzennych,
  • Norbert Haala (Uniwersytet w Stuttgarcie, Niemcy), Kolejny benchmark – czy nadal istnieje potrzeba ogólnej oceny klasyfikacji chmur punktów 3D?,
  • Maarten Bassier (KU Leuven, Belgia), Benchmarking monitorowania placu budowy za pomocą detekcji bliskiego zasięgu.

Streszczenia prezentacji można nadsyłać do 7 lipca 2023 r.