Wydarzenia w AGH

AGH kolejny raz została współorganizatorem Międzynarodowego Kongresu Open Eyes Economy Summit. Wydarzenie odbędzie się w dniach 21–22 listopada 2023 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie oraz online na dedykowanej platformie streamingowej. Motywem przewodnim OEES 2023 jest energia społeczna.

Podczas wydarzenia premierę będzie mieć raport Generatory Energii Społecznej, którego autorzy z różnych środowisk podejmą się rozważań dotyczących wyzwalania i marnowania potencjału energii społecznej w naszym kraju. Zaprezentowana zostanie również druga edycja Indeksu Wiarygodności Ekonomicznej Polski – eksperckiego raportu ekonomistów na temat stanu polskiej gospodarki.

W Radzie Programowej OEES 2023 zasiadają przedstawiciele AGH: Rektor prof. Jerzy Lis, Dziekan Wydziału Humanistycznego dr hab. Barbara Gąciarz, prof. AGH oraz dr Marcin Zwierżdżyński z Wydziału Humanistycznego.

AGH będzie patronem merytorycznym ścieżki „Cywilizacja sztucznej inteligencji”, w ramach której koordynować będzie sesje: Sztuczna inteligencja: wyzwania i zagrożenia oraz <Hello society>, <Hello AI>. Jak AI wpływa na nas, a jak my na AI?.

Kolejną koordynowaną przez AGH sesją będzie Transformacja energetyczna miast – kto, dla kogo, z kim? Społeczny kontekst transformacji energetycznej odbywająca się w ramach ścieżki „Energetyczna regeneracja miast”.

Podczas OEES 2023 będzie można spotkać się z reprezentantami Laboratorium Eduvrlab z Wydziału Humanistycznego, którzy zaprezentują zastosowania technologii VR.

Open Eyes Economy Summit to międzynarodowy szczyt ekonomiczny organizowany od 2016 r. Gromadzi uczestników ze świata nauki, ekonomii, kultury i polityki. Kongres jest poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych.