Wydarzenia w AGH

„Modelowanie komputerowe CFD z wymianą ciepła z wykorzystaniem pakietu ANSYS” to temat piątej edycji Letniej Szkoły Energetyki, która odbędzie się w AGH w terminie 25–27 września 2023 r. Na uczestników czekają wykłady, warsztaty praktyczne przy komputerach, pomiary eksperymentalne oraz spotkania integracyjne.

Wydarzenie skierowane jest głównie do doktorantów, którzy mieli niewielki kontakt z oprogramowaniem ANYSYS CFD lub też poznali jedynie podstawy CFD i chcą zdobyć nowe umiejętności. Szkoła otwarta jest również na studentów, pracowników naukowych oraz firm państwowych i prywatnych. Dla osób, które nie miały wcześniej kontaktu z oprogramowaniem, przygotowane zostaną animowane tutoriale, aby zapoznać się przed warsztatami z podstawami pakietu ANSYS.

Ze względu na praktyczną formułę (warsztaty stacjonarne w pracowni komputerowej) liczba uczestników jest ograniczona do 24 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Pracownia komputerowa jest wyposażona w nowoczesny sprzęt, ale możliwa jest również praca na własnych laptopach.

Wykładowcami V Letniej Szkoły Energetyki będą pracownicy naukowo-dydaktyczni AGH i Politechniki Śląskiej oraz praktycy z Firmy MESco i Symkom. Wszyscy na co dzień prowadzą badania z wykorzystaniem oprogramowania ANSYS lub są zawodowo związani z prezentowanymi zagadnieniami.

Szczegółowe informacje, program, rejestracja