Wydarzenia w AGH

Jak wesprzeć studenta w kryzysie psychicznym? Weź udział w bezpłatnym szkoleniu i dowiedz się, jak możesz pomóc. Zajęcia odbędą się 14 września 2023 r.

W społeczności akademickiej coraz częściej dostrzegamy studentów, którzy nie radzą sobie z codziennymi obowiązkami i relacjami z powodu trudności natury emocjonalnej. Jako pracownicy stajemy przed dylematem w jaki sposób i czy w ogóle powinniśmy pytać studenta o jego sprawy. Tymczasem osoby doświadczające kryzysów psychicznych, bardzo często nie chcąc obarczać innych swoimi problemami, czekają na inicjatywę otoczenia, nie wiedzą, jak poprosić o wsparcie. Wrażliwość na innych nie zawsze musi iść w parze z wiedzą, w jaki sposób reagować na zachowania budzące nasz niepokój.

Szkolenie organizowane przez Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych AGH:

• wzmocni kompetencje i pewność siebie w kontakcie z osobą doświadczającą kryzysu,
  • dostarczy rzetelnych informacji na temat problemów zdrowia psychicznego i profilaktyki.

Zajęcia, które poprowadzi psycholog mgr Marta Kostecka-Korbiel, odbędą się w godzinach od 9.00 do 15.00 (w tym 45 min. przerwa) na terenie kampusu AGH.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku większego zainteresowania ogłosozny zostanie dodatkowy termin.

Szczegółowe informacje, program, formularz i niezbędne dokumenty

Szkolenie jest realizowane w ramach projektu „Akademia Dostępności – wzmocnienie potencjału AGH w zakresie wsparcia osób z niepełnosprawnościami”.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014–2020 oś III Szkolnictwo wyższe dla gospodarki i rozwoju, Działanie 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych.