Wydarzenia w AGH

Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych UE zaprasza do udziału w szkoleniu na temat konkursów Horyzontu Europa poświęconych Planom Równości Płci. Wydarzenie odbędzie się w formule zdalnej 13 listopada 2023 r. w godz. 10.00–11.00.

Szkolenie ma na celu przybliżenie założeń dwóch konkursów w Horyzoncie Europa:

• Support to the implementation of inclusive gender equality plans;
  • Policy coordination to support all aspects of inclusive Gender Equality Plans and policies in the ERA.

Pierwszy z nich odpowiada na problem istniejących różnic we wdrażaniu GEP w krajach UE i stowarzyszonych, szczególnie w państwach wideningowych. Propozycje projektów składane w tym konkursie mają dotyczyć wdrażania GEP w mniej doświadczonych w tematyce równości organizacjach, we współpracy z podmiotami bardziej zaawansowanymi.

Drugi konkurs ukierunkowany na wymianę wiedzy i doświadczeń i koncentruje się na rozwoju trwałej sieci przedstawicieli krajowych ze wszystkich państw członkowskich UE i krajów stowarzyszonych, w celu wspierania realizacji celów w zakresie równości płci w badaniach i innowacjach w Europejskiej Przestrzeni Badawczej (ERA).

Oba typy konkursów są realizowane w dużych, międzynarodowych konsorcjach.

Planowany termin składania wniosków w obu konkursach: 6 grudnia 2023 r. – 12 marca 2024 r.

Tematyka spotkania:

• obszary działań i główne założenia konkursów
  • czego mają dotyczyć wnioski projektowe
  • oczekiwane rezultaty przyszłych projektów
  • przykłady projektów dofinansowanych w podobnych konkursach

Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.