Przejdź do treści Przejdź do stopki
Wydarzenia w AGH

Wydarzenia w AGH

Jak powstają patenty? Czego uczą nas niepowodzenia? Jak prowadzić udane spotkania kreatywne? Co wspiera pojawianie się i rozwój pomysłów? Jak podchodzą do tego organizacje, którym zależy, by pracujące tam zespoły miały dużo dobrych pomysłów? Zapraszamy do zdalnego udziału w spotkaniu pt. „Skąd się biorą dobre pomysły?”, które odbędzie się 29 listopada 2023 r. w godz. 17.00–18.30 w ramach Laboratorium Społeczno-Technologicznego (SoTechLab) przy Katedrze Studiów nad Społeczeństwem i Technologią Wydziału Humanistycznego AGH.

Potocznie często przyjmuje się, że kreatywność to domena zarezerwowana dla genialnych osób, i że dzięki niej powstają wyłącznie przełomowe dzieła. Uczestnicy spotkania przyjrzą się kreatywności praktycznej, czyli temu jak powstają dobre, świeże i praktycznie użyteczne pomysły. Będzie trochę wiedzy, dużo historii i przykładów oraz ludzie, którzy zajmują się praktyczną kreatywnością na co dzień.

W spotkaniu, które poprowadzi dr Seweryn Rudnicki (KSSiT WH AGH, SoTechLab), wezmą udział: Agnieszka Chrząszcz (CeLiID AGH), Justyna Izydorczyk (Goodylabs, podcast „(O)błędne historie”), Grzegorz Kaplita (Motorola Solutions Systems) oraz Jan Strycharz (hearts&heads, Warsztat Innowacji Społecznych).

Link do spotkania na MS Teams

Spotkanie jest organizowane w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu” Ministerstwa Edukacji i Nauki (SONP/SP/548668/2022).

Wiecej o SoTechLab oraz nagrania poprzednich dyskusji
 

Stopka