Wydarzenia w AGH

Abstrakcyjna grafika nawiązująca do projektu. Na niebieskim tle napis Horyzont Europa oraz pocięty obraz prezentujący w dolnej części widok na budynki w dużym mieście, a w górnej twarz kobiety z profilu.
Raporty finansowe: Co trzeba wiedzieć o realizacji i rozliczaniu projektów z „Horyzontu”?
  • 20.03.2024

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Wschodnia zaprasza na szkolenie „ Raporty finansowe: Co trzeba wiedzieć o realizacji i rozliczaniu projektów z »Horyzontu«?”, które odbędzie się w formule zdalnej, z wykorzystaniem platformy Webex Meetings, 20 marca 2024 r. w godz. 12.00–14.00.

Wydarzenie skierowane jest przede wszystkim do przedstawicieli/przedstawicielek uczelni wyższych, instytutów badawczych i przedsiębiorstw realizujących granty, a także pracowników/pracownic działów wspierających zespoły projektowe.

Osoby uczestniczące w szkoleniu poznają najistotniejsze kwestie dotyczące administrowania grantami i rozliczania wydatków w projektach programów Horyzont 2020 i Horyzont Europa. Dowiedzą się także jak prawidłowo sporządzić raport finansowy w systemie SyGMA.

Program szkolenia:

• ogólne informacje dot. raportowania,
  • omówienie metodologii rozliczania kosztów personelu,
  • rozliczanie pozostałych kategorii kosztów,
  • składanie raportów w systemie Komisji Europejskiej SyGMA (demonstracja).

Obowiązuje rejestracja.